ארגז החול של גוגל

ארגז החול של גוגל - מה זה?

בתחילת 2004 הופיע מונח חדש ומסתורי בקרב מומחי SEO – ארגז החול של גוגל.

זהו שמו של מסנן הספאם של גוגל, המסנן אתרים חדשים מתוצאות החיפוש. דבר זה קורה גם לאתרים המכילים תוכן ייחודי איכותי המקודמים בעזרת טכניקות לגיטימיות. ארגז החול חל כרגע רק על תוצאות גוגל בשפה אנגלית, עברית, ועוד שפות אך לא בכולן. ישנן שפות אחרות שעדיין לא מושפעות מסינון הזה, אולם הוא עשוי להרחיב את השפעתו.

ההנחה הרווחת היא שמטרת 'ארגז החול' הוא לסנן אתרי ספאם אולם גם אתרים חדשים חוקיים לחלוטין סובלים מהשפעותיו. עד כה אין מידע מדוק לגבי הגדרות מסנן 'ארגז החול' אך ישנן מספר השערות המבוססות על ניסיונם המעשי של מומחי SEO. ארגז החול הוא מסנן החל על האתרים החדשים. אתר חדש נכלל ב"ארגז החול" ונשאר שם עד שמנוע החיפוש מתחיל להתייחס אליו כאל אתר רגיל. ארגז החול הוא מסנן החל על קישורים נכנסים חדשים המפנים לאתרים חדשים.

ישנו הבדל מהותי בין הגדרה זו להנחת העבודה הקודמת. המסנן אינו מבוסס על גיל האתר אלא על גיל הקישורים הנכנסים המפנים לאתר.

 

במילים אחרות, גוגל מתייחס אל האתר באופן נורמלי אך מסרב להכיר בקישורים נכנסים אלא אם הם קיימים כבר מספר חודשים.

מאחר וקישורים נכנסים הם אחד מגורמי הדירוג העיקריים, ההתעלמות מקישורים נכנסים גורמת לכך שהאתר ייעדר מתוצאות החיפוש. קשה להחליט איזה מבין השערות אלה נכונות, איך ייתכן ששתיהן נכונות. אתר עשוי להישאר ב'ארגז החול' במשך תקופה הנעה משלושה חודשים ועד שנה או יותר. בחינת המצב העלתה כי פרק הזמן שבו האתר נשאר ב'ארגז החול' אינו מחושב באופן אישי לכל אתר, אלא לגבי קבוצת אתרים. כל האתרים שנוצרו במשך תקופת זמן מסוימת נכללים באותה קבוצה ומשוחררים מ'ארגז החול' ביחד.

 

אינדיקציות טיפוסיות המעידות על כך שהאתר שלכם נמצא ב'ארגז החול':

אינדקס העסקים של גולל כולל בדרך כלל את האתר שלך ורובוט החיפוש מבקר בו באופן שוטף. לאתר שלך יש 'דירוג דף' של גוגל (Page Rank) , מנוע החיפוש מכיר ומציג באופן נכון את הקישורים הנכנסים לאתר. חיפוש האתר באמצעות הכתובת שלו www.site.com תמיד מציג תוצאות נכונות, עם הכותרת הנכונה וכו'.אפשר למצוא את האתר באמצעות שילוב מילים נדיר וייחודי הנמצא בטקסט הדפים.

האתר שלכם לא נכלל באלף תוצאות החיפוש הראשונות בכל שאלת חיפוש, גם לא אלו ששבילן הוא נוצר מלכתחילה. לפעמים יש מקרים יוצאים מהכלל והאתר נכלל ב-500-600 התוצאות של שאילתות החיפוש. אבל זה לא משנה את עובדת היותו של האתר ב'ארגז החול'.

אין כל שיטות מעשיות לעקוף את מסנן 'ארגז החול'.

בעבר אמנם עלו כמה הצעות בנושא אולם מדובר אך ורק בהצעות והן לא ממש עוזרות למנהל אתר אינטרנט מהשורה. שיטת הפעולה הטובה ביותר היא להמשיך את עבודת ה-SEO  על תוכן ומבנה האתר ולהמתין בסבלנות עד ש'ארגז החול' יוציא אותו – פעולה שתעלה באופן דרמטי את הדירוג שלו – ב-400-500 שלבים.

Please reload

יותר פניות, יותר לקוחות, יותר כסף.

דבר איתי!

טל בן דוד

ווטסאפ לוגו

מדיניות פרטיות | תנאי שימוש | אודות

כל הזכויות שמורות Go SEO @ 

בדיוק מה שחיפשת!

קידום אורגני עם התחייבות ללקוחות חדשים מהאתר.

  • קידום עשרות ביטויי חיפוש.

  • תחזוקה שוטפת - ללא תשלום.

  • צילום תמונות ווידאו - ללא תשלום.

  • כתיבה שיווקית - ללא תשלום.

  • עיצוב אתר - ללא תשלום.

  • הוספת ביטויי חיפוש לאתר - ללא הגבלה וללא תשלום נוסף.

מחיר: 1500 ש"ח + מע"מ לחודש, התחייבות לחצי שנה.​