העתקת תוכן מאתרים אחרים

האם גוגל באמת מעניש על העתקת תוכן?

הרעיון הוא שגוגל ומנועי חיפוש אחרים אינם אוהבים שתוכן זהה יופיע במקומות שונים.

מדוע שאותם מנועי חיפוש ירצו לספק לאנשים דרכים שונות ורבות להשגת אותו מידע? כפי שהצהירו על כך בבלוג המרכזי של Google Webmaster.

בתרגום חופשי:

"המשתמשים שלנו רוצים לראות תוכן מגוון ושונה, ותוכן ייחודי אותו הם מחפשים. בניגוד לכך, הם מוטרדים ונרגזים ובצדק כאשר הם רואים תוכן זהה בסדרה של תוצאות חיפוש.

מה עושה גוגל נגד תוכן משוכפל? באופן כללי, גוגל מנסה לנטרל עותקים.

לדוגמא:

אם אתר האינטרנט שלכם כולל מאמרים הכתובים "רגיל" ויש בנוסף "גירסה להדפסה" ואף אחת מהגרסאות אינה נחסמת באמצעות robots.txt או דרך תווית noindex meta, נבחר גרסה אחת לרישום."

 

קיימת פרנויה רבה בכל הנוגע לתוכן משוכפל, או דיבור על הדרכים בהן אתרי אינטרנט יכולים להיענש על ידי גוגל, להיחסם ולהיזרק אחור בתוצאות החיפוש, בעקבות שימוש בתוכן משוכפל.

מרבית השיחה הזו נעשית בהגזמה מכיוון שלאתרי אינטרנט יש לעתים קרובות סיבות טובות לכלול תוכן משוכפל, כמו במקרים של תזרימי חדשות מתוך מקור מרכזי פופולארי או שיש אתרים העושים שימוש בפרסומי הודעות בעיתונות מקצועית אודות אירועים המתרחשים בתחומם. לא יהיה הגיון בכך שמנועי חיפוש יענישו אנשים על שימושים תמימים מהסוג הזה.

 

מכאן כפי שנאמר בבלוג של גוגל:

"במקרים הנדירים בהם אנו מרגישים כי יתכן ותוכן משוכפל יוצג בכוונה לעשות מניפולציה (לשנות) דירוגים שלנו ולהונות את המשתמשים שלנו, נערוך גם שינויים והתאמות בדרוג האתרים המעורבים בכך."

למעשה,

ישנן מגוון סיבות לכך שמנועי חיפוש יכולים להעניש אתרים על כך שביצעו פרסום חוזר של תוכן.

את מי הם יענישו? כל אתר המחזיק בתוכן? או את כל האתרים מלבד האתר הראשון שפרסם את התוכן?

וגם, כיצד הם יידעו מי האתר שפרסם את התוכן ראשון?

 

באופן כללי, האזהרות המפחידות אודות תוכן משוכפל שגויות. אולם, במידה וגוגל מגלה ששכפלתם תוכן, גוגל עשוי להוריד את הדפים המשוכפלים.

אם כן מה אתם יכולים לעשות לגבי תוכן משוכפל, עם מאמרים שאתם משיגים מתוך אתרי מאמרים, לדוגמא, או עדכוני חדשות נפוצים שאתם מכניסים לאתר שלכם?

במידה וברצונכם להגביר את הסיכויים שגוגל לא יעניש אתכם, ערבבו אותו מעט: הוסיפו כותרות בקטעי התוכן, שנו מספר מילים פה ושם, הקיפו את התוכן במידע אחר ייחודי לאתר שלכם וכן הלאה. אולם אל תדאגו בכל הנוגע לענישה, מכיוון שאם כל אתר המכיל תוכן משוכפל היה מורד מהאינדקס של גוגל, האינדקס היה מתרוקן.

Please reload

יותר פניות, יותר לקוחות, יותר כסף.

דבר איתי!

טל בן דוד

ווטסאפ לוגו

מדיניות פרטיות | תנאי שימוש | אודות

כל הזכויות שמורות Go SEO @ 

בדיוק מה שחיפשת!

קידום אורגני עם התחייבות ללקוחות חדשים מהאתר.

  • קידום עשרות ביטויי חיפוש.

  • תחזוקה שוטפת - ללא תשלום.

  • צילום תמונות ווידאו - ללא תשלום.

  • כתיבה שיווקית - ללא תשלום.

  • עיצוב אתר - ללא תשלום.

  • הוספת ביטויי חיפוש לאתר - ללא הגבלה וללא תשלום נוסף.

מחיר: 1500 ש"ח + מע"מ לחודש, התחייבות לחצי שנה.​